Агрономія

Родючість ґрунту на технології mini-till за 5-7 років зростає приблизно в 1,5 раза, – досвід Goodvalley Ukraine

Зміни клімату в Україні спонукали компанію Goodvalley Ukraine ухвалювати нові ефективні рішення в сільському господарстві, що забезпечують родючість ґрунту, краще зберігання вологи, накопичення органіки, а також зменшують витрати на елементи живлення рослин.

Про це розповіла директор з розвитку та комунікацій у Goodvalley Ukraine Любов Богачевська-Єнсен.

«Через нестабільність опадів у Західній Україні наші агрономи постійно оптимізують всі засоби, які ми можемо вносити. Адже погодні умови тут надто не стабільні: 40-50 днів може йти дощ, внаслідок чого виникають повені, а потім 2-3 місяці посуха. Відтак, знижується урожайність полів. Водночас у цьому регіоні спостерігається нестача питної води. Тому за таких складних обставин ми постійно радимось з іноземними колегами. Зокрема, у нас є агрономи з Данії, Німеччини, які завжди консультують нас в тих чи інших питаннях», – зазначає Любов Богачевська-Єнсен.

За її словами, найважливішою методикою обробки землі в компанії вважають mini-till. Вона мінімально впливає на поверхневий шар ґрунту. Відтак, за допомогою цієї технології зменшують вплив зміни клімату на посіви.

«Ми вже побачили, що протягом 5-7 років родючість ґрунту зросла приблизно в півтора рази. Зокрема, спостерігаємо зберігання пожнивних залишків, що дає можливість накопичити органіку та власний гумус. Також у ґрунті залишається більше вологи, порівняно з оранкою, відтак, урожайність менше залежить від кількості опадів. На зрошувальних ділянках у 2-3 рази скорочуються обсяги поливів. З часом знижується витрата гербіцидів і мінеральних добрив. А кількість проходів техніки порівняно з оранкою менше на 6-8 разів», – додає фахівець.

Нагадаємо, Goodvalley Ukraine збільшила придатні для сільгоспвиробництва площі у Західній Україні завдяки меліорації.