Агрономія
Головне:
Агрономія

На зернових у Чернівецькій області прогнозують фузаріоз та септоріоз

Зважаючи на цьогорічні весняні метеорологічні умови, найбільш небезпечними в червні у посівах зернових культур будуть хвороби. Зокрема, за умов теплої, з частими дощами і тривалими росами погоди у фази колосіння-цвітіння на колосках очікується розвиток фузаріозу та септоріозу.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.  

У посівах озимих зернових колосових культур продовжуватиметься розвиток та поширення хвороб на листі – борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі. Вищезазначені хвороби та гельмінтоспоріоз, інші плямистості розвиватимуться повсюди на ярих колосових культурах.

У посівах зернових культур продовжуватимуть шкодити сисні шкідники – злакові попелиці та пшеничний трипс. Наростання чисельності та шкідливості відбуватиметься за теплої та вологої погоди (18-22°С тепла та відносна вологість – 65-75%), а холодна, вітряна, з частими зливами погода, навпаки, обмежуватиме розвиток фітофагів.

В червні спостерігатиметься відродження і вихід на колос личинок хлібних клопів. Оптимальна температура для розвитку шкідника в цей період – >20,5ºС. Відродження личинок, як і відкладання яєць, розтягнуте за часом і значною мірою залежить від температурних умов. Тому, на посівах одночасно зустрічаються всі стадії розвитку шкідника. Дорослі клопи та личинки харчуються зерном, проколюючи його. В місці пошкодження з´являється пляма темного кольору. Зерно, пошкоджене в період до воскової стиглості, всихається, зморщується і стає щуплим.

Хлібні п’явиці, хлібні жуки та злакові мухи шкодитимуть поодиноким рослинам, економічного значення не матимуть.

Захисні заходи проводять у фазу формування-молочної стиглості зерна при перевищенні економічного порогу шкідливості (ЕПШ) (4-6 личинки на м² клопа шкідлива черепашка; 20-30 екз. на колос злакових попелиць; 40-50 екз. на колос пшеничного трипса).

«Захист посівів від клопа шкідливої черепашки слід провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку. Хімічні обробки посівів проти попелиць не проводять при співвідношенні ентомофаг/попелиці 1:20–1:50, заселенні шкідників паразитами на 30-35%, ураженні ентомофторозом на 20-25%», – радять фахівці.

Нагадаємо, кліматичні зміни посилюють вплив шкідливих організмів на сільгоспкультури.

Журнали