Агрономія
Головне:
Агрономія

Кліматичні зміни посилюють вплив шкідливих організмів на сільгоспкультури, – ФАО

Шкідливі для рослин організми, що наносять шкоду врожаям найважливіших сільськогосподарських культур, під впливом кліматичних змін наносять ще більшої шкоди і створюють серйозну загрозу для продовольчої безпеки і навколишнього середовища.

Такого висновку дійшли автори публікації «Науковий огляд впливу зміни клімату на шкідливі для рослин організми – глобальне завдання щодо запобігання і пом’якшення фітосанітарних ризиків в сільському господарстві, лісовому господарстві та екосистемах», повідомляє прес-служба ФАО.

«Викладені в огляді висновки повинні стати для всіх нас попередженням: зміна клімату поширенню по планеті інфекцій і агресивних шкідливих організмів», – ідеться в заяві генерального директора ФАО Цюй Дун’юй.

Згідно з оцінками ФАО, щорічно в світі через шкідників втрачається до 40% врожаю продовольчих культур. Щорічний збиток світовій економіці, пов’язаний з хворобами рослин, перевищує $220 млрд і ще $70 млрд становлять втрати, зумовлені навалами інвазивних комах.

Автори наукового огляду дійшли висновку, що зміна клімату підвищує ризик поширення шкідливих організмів у сільськогосподарських і лісових екосистемах, особливо в більш прохолодних арктичних, північних, помірних і субтропічних регіонах. Так, однієї нетипово теплої зими може бути достатньо для полегшення акліматизації інвазивних шкідливих організмів.

Автори підкреслюють, що нерідко від акліматизованих на нових територіях шкідників і збудників хвороб неможливо позбутися, а на боротьбу з ними йде багато часу і коштів.

Нагадаємо, нещодавно на Київщині виявили чужорідний вид довгоносика. Крім того, на Херсонщині на посівах культур з’явився новий шкідник.

Журнали