На падалиці колосових культур розвиваються шкідники та хвороби
Повсюди на падалиці колосових культур масово розвиваються та живляться злакові мухи, попелиці, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі за появи сходів озимих зернових завдаватимуть шкоди посівам. За достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Вищевказані погодні умови звітного періоду сприяли активізації жуків хлібної жужелиці, які відкладають яйця, подекуди відроджуються личинки. Личинки, які відродилися, за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м живляться сходами падалиці.
За сівби озимих зернових після стерньових попередників існує загроза істотних пошкоджень посівів за відсутності токсикації насіння культури.
Велике значення в зниженні чисельності хлібної жужелиці мають організаційно-господарські та агротехнічні заходи, насамперед дотримання сівозмін, зменшення частки стерньових попередників під озиму пшеницю до 5-10%, своєчасне й без втрат збирання врожаю, лущення стерні, обробіток ґрунту за системою напівпару, знищення падалиці, сівба у другій половині оптимальних строків.
Також на падалиці пшениці виявляють ураження рослин борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею, іншими хворобами, які є джерелом інфекції для посівів озимих зернових. Варто мати на увазі, що вищезгадані збудники хвороб уражуватимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які потребуватимуть хімічного захисту.
Раніше повідомлялося, як забезпечити високу ефективність у захисті озимих зернових.