Агрономія

На Київщині за третю декаду вересня випало 230% норми опадів

У третій декаді вересня опади різної інтенсивності і кількості спостерігалися майже на всій території країни. У Київській області їх випало 106 мм, що становить 230% від середньобагаторічної норми, у Житомирській – 35 мм (130 % норми), у Львівській – 17,2 мм, (90,5 % норми).

Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані НДУ НААН.  

Дощова погода ускладнювала достигання та унеможливлювала збирання пізніх сільськогосподарських культур та утруднювала підготовку ґрунту під сівбу озимих культур.

Внаслідок інтенсивних опадів у багатьох регіонах спостерігається перезволоження орного (20 см) шару грунту. Так, у Київській області відбувалося поповнення запасів продуктивної вологи ґрунту і станом на 18 вересня в орному шарі ґрунту вони становили 25-49 мм, що становить 89-148% від середніх багаторічних значень, на окремих полях східних районів – 69 мм (256%), що значно більше, ніж минулої осені.

Кількість продуктивної вологи в ґрунтах Житомирського Полісся наразі є достатньою для сівби озимих зернових культур, в орному шарі грунту (20 см) кількість вологи становить 30-45 мм. На понижених ділянках рельєфа проведення агротехнічних механізованих заходів є ускладненим через перенасичення ґрунтів водою.

Нагадаємо, в багатьох областях польові роботи призупинилися через перезволоженість ґрунту. А на півночі Одещини вологозабезпечення на півночі Одещини достатнє для гарних сходів озимих.