Агрономія

Польові роботи призупинилися через перезволоженість ґрунту

Польові роботи призупинилися через перезволоженість ґрунту

На окремих площах західних, північних та центральних областей спостерігається нехарактерне для останніх років перезволоження верхніх шарів ґрунту (більше 45 мм продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту), що ускладнило або призупинило польові роботи.

Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані НААН.

За експертною оцінкою, зволоження ґрунту (вміст продуктивної вологи) на середину вересня виявилося одним із найбільших за останні 10 років.

Як розповів AgroTimes голова ФГ «Соната» Іван Якуб, на Чернігівщині у вересні випала аномальна кількість опадів. І хоч для регіону характерні понаднормові опади, такої їх кількості, як цьогоріч, не було щонайменше 20 років.

«У поле неможливо зайти ані для сівби озимих, ані для збирання пізніх культур. Хоча зазвичай у цей час ми вже завершуємо збирання поса, гречки і приступаємо до жнив соняшнику. Та цього року довелося призупинити всі польові роботи», – розповів аграрій.

За даними НААН, площі, де спостерігався дефіцит продуктивної вологи у вересні, були невеликими і спостерігалися в Одеській, Херсонській, Запорізькій областях.

Погодні умови, які склалися протягом вересня, були малосприятливими для дозрівання та збирання пізніх сільськогосподарських культур, стримувалося збирання кукурудзи, сої, соняшнику, гречки, проса.

На багатьох площах відмічалося перезволоження рослинної маси внаслідок дуже високої вологості повітря та ґрунту. Дефіцит сонячного сяйва та переважно хмарна погода не сприяли накопиченню цукрів у коренях буряків. Теплозабезпечення з початку вересня виявилося значно нижчим від норми, що стримувало утворення сходів посіяних озимих культур.

Висока відносна вологість повітря, недостатня кількість, в окремі дні повна відсутність сонячного сяйва на фоні дощової холодної погоди призводили до розвитку грибкових захворювань на рослинах, зниження якості та зменшення урожаю.

Нагадаємо, грунт на Львівщині сильно зволожений.