Агрономія
Головне:
Агрономія

Ущільнення ґрунту варто знищувати кожні кілька років у профілактичних цілях

Для створення ідеальної структури ґрунту потрібно позбутися проблеми ущільнення ґрунту. Його потрібно знищити механічним способом один раз, а потім кожні 5–6 років проводити цю операцію в профілактичних цілях.

На цьому наголосив Йоханн Татцбер, агроном, незалежний консультант Case IH з ґрунтообробної техніки (Австрія), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Для чого раз на кілька років знищувати ущільнення на полях господарства, яке не використовує плуг? Бо за будь-якої системи землеробства робоча техніка проходить полем, здійснюючи ті чи інші операції, 6–10 разів: лущення стерні, підготовка посівного ложа, сівба, 3–4-разове внесення засобів захисту рослин, внесення добрив, жнива, — обґрунтовує фахівець. — Так, за спливом певного часу ґрунт дещо ущільнюється і з’являється новий горизонт ущільнення».

Частота й періодичність проведення операції зі знищення плужної підошви залежить від виду ґрунту й технології його обробітку. Тому потрібно постійно обстежувати поля на наявність нового ущільнення — це робиться пенетрометром чи пенетрологером.

Мінімізувати ущільнення, а відтак і відтермінувати проведення операції зі знищення плужної підошви, можна, ввівши до сівозміни проміжні культури чи сидерати з елементами, що виконуватимуть функцію розпушення.