Агрономія

Комплексна дія протруйника й інокулянта сприяє збільшенню врожаю сої

Застосування бактеріальних добрив під сою, виготовлених на основі штамів бульбочкових бактерій, резистентних до фунгіцидів, сприяє послабленню наслідків хімічного стресу на формування та функціонування симбіотичних систем.

Про це зазначив Сергій Коць, провідний науковий співробітник Інститут фізіології рослин і генетики НАН України у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Отримання вищих урожаїв зерна сої можливе за умов комплексного, науково обґрунтованого проведення протруювання насіння та його бактеризації.

У результаті досліджень, комплексна дія протруйника (флудіоксоніл + металаксил-М) та інокуляції бульбочковими бактеріями B. japonicum призводила до максимального збільшення врожаю зерна сої в умовах вегетаційних дослідів на 20,6 та 27,2% відповідно.

У польових умовах найвищі захисний і господарський ефекти досягалися за застосування обробки насіння з використанням протруйників (флудіоксоніл + металаксил-М) і (фіпроніл + тіофанат-метил + піраклостробін) сумісно з біопрепаратом, виготовленим на основі високоефективних штамів бульбочкових бактерій B. Japonicum.

Нагадаємо, обробка насіння сої біопрепаратами зменшує норми використання міндобрив.