Агрономія

Компанія «Захід Агропром» суттєво удосконалила сівозміну

Компанія «Захід Агропром» за кілька останніх років суттєво еволюціонувала в питанні сівозміни. Про це розповів Олег Фурманець, агроном ТОВ «Захід Агропром» у журналі The Ukrainian Farmer.

«Нині ми маємо п’ять основних культур, а частка озимого клину сягає 55%, – зазначив він. – У формуванні структури посівних площ керуємося маржинальністю та стресостійкістю рослин».

Найбільше посівної площі в господарстві відведено під кукурудзу, озимий ріпак і озиме жито – дуже стресостійка культура, яка в екстремальних умовах зберігає свою економічну ефективність і здатна перекрити ризики по інших культурах.

Утім, компанія не припиняє експерименти з вироблення ще оптимальнішої сівозміни, постійно тестують нові культури, зокрема, шукають заміну соняшнику.

«Правильна сівозміна – це те, що збереже ваш ґрунт, найцінніший сільськогосподарський ресурс, і в довгостроковій перспективі дасть вам економічний ефект, – додав Олег Фурманець. – Адже, часом ми є продуцентами коливань цін, зокрема, на соняшник – і ці «цінові гойдалки» триватимуть, допоки ми не почнемо працювати в нормальному сівозмінному режимі».

Нагадаємо, «Захід Агропром» визначився з вибором гібридів ріпаку завдяки стресовим умовам.