Агрономія
Головне:
Агрономія

«Захід Агропром» визначився з вибором гібридів ріпаку завдяки стресовим умовам

Стресові умови у 2020 році дали змогу компанії «Захід Агропром» побачити потенціал кожного із досліджуваних гібридів озимого ріпаку.

Про це AgroTimes розповів Олег Фурманець, агроном ТОВ «Захід Агропром».

Найкращі результати показали пластичні гібриди з високою стресостійкістю компаній «Сингента» та «КВС» за такими параметрами, як висота рослин на момент збирання врожаю, найбільша кількість стручків на одну рослину, врожайність і якість насіння (маса тисячі зерен, натура зерна, найвищий уміст олії).

«Також цікаві результати маємо й щодо застосування стимуляторів росту у вирощуванні цієї культури, – додав він. – За застосування різних препаратів ми отримували прибавку врожаю від 3 до 6,5 ц/га щодо конт ролю. Також у всіх варіантах збільшувався вихід олії».

Застосування мікродобрив різних виробників давало прибавку від 3 до 8 ц/га.

А от робота гуміновими препаратами дала суттєво вищу олійність, як порівняти із застосуваннями інших препаратів.

«Утім, наші результати не говорять про ефективність того чи іншого препарату, – підкреслив Олег Фурманець. – Вибір препарату й економіку його застосування варто розглядати в повній схемі вирощування культури на конкретному полі».

Нагадаємо, гібриди ріпаку слід висівати пізніше за сорти. А в «Агро-Консалтинг АВ» економлять на насінні ріпаку завдяки методу сівби.

Журнали