Агрономія
Головне:
Агрономія

Із системою Y-DROP кукурудзу підживлювали до десятого листка, – досвід

У компанії «Чернігівеліткартопля» завдяки системі Y-DROP кукурудзу підживлювали в період, коли звичайним обприскувачем уже нічого не можна було зробити, і в результаті отримали приріст урожайності на рівні 9 ц/га.  

Про це AgroTimes розповів Ігор Шкурко, керівник ПРАТ НВО «Чернігівеліткартопля».  

«Кілька років тому фахівці компанії АГРОТЕРРА під час конференції «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення» розповідали про американського фермера, який зібрав понад 36 т/га кукурудзи. Після цього ми чотири роки вивчали американські форуми, а 2019-го придбали в компанії комплект із 28 аплікаторів Y-DROP для внесення КАС у посіви кукурудзи», – розповів Ігор Шкурко.

У перший рік у компанії встигли підживити всього 286 га кукурудзи. За результатами листкової діагностики визначили, скільки рослини потребують азоту, а потім усі поля з різними гібридами ділили навпіл: одну половину поля підживлювали за звичною схемою, другу – за допомогою системи Y-DROP.

Двічі вносили по 100 кг/га КАС у період вегетації до 10-го листка, коли вже звичайним обприскувачем нічого не можна було зробити, а опадів було достатньо. У результаті поля, де кукурудзу підживлювали за допомогою обладнання Y-DROP, дали приріст урожайності на рівні 9 ц/га.

«Відтак, ця система окупилася в нас у перший рік застосування навіть на таких незначних площах. А вже у 2020-му застосували її на 860 га і були дуже задоволені. Цього року плануємо так само вносити добрива в кілька етапів», – додав Ігор Шкурко.

Нагадаємо, система Y-DROP істотно підвищує ефективність застосування добрив.

Журнали