Агрономія

Y-DROP дає змогу вносити добрива в період найбільшої потреби для рослин

В агрохолдингу «Астарта Київ» системою прикореневого внесення рідких добрив Y-DROP від компанії 360 Yield Center користуються протягом останніх трьох років. У розпорядженні мають п’ять комплектів такого обладнання. За цей період у середньому отримали прибавку врожайності кукурудзи на рівні 0,4–0,6 т/га, а подекуди й 0,8 т/га, залежно від року і регіону.

Про це AgroTimes розповів Роман Павлик, головний агроном агрохолдингу «Астарта Київ».

«Наприклад, торік на Хмельниччині та в окремих регіонах на Вінниччині отримали непоганий результат на кукурудзі, оскільки дощовитий липень й обладнання Y-DROP дали змогу максимально ефективно використати внесений азот. Відтак, ураховуючи трирічний період експлуатації, обладнання вже окупилося. Важливо, що добрива можна вносити впродовж тривалого періоду вегетації (навіть коли кукурудза сягає 1,5 м заввишки)», – зазначив агроном.

Щоправда, за його словами, для цього обприскувачі повинні бути обладнані навігаційними системами, які дають змогу уникати пошкодження рослин у рядку. Такі навігаційні рішення потрібні, щоб ефект від внесення добрив обладнанням Y-DROP не був знівельований частковим витоптуванням рослин.

Роман Павлик також розповів, що одна установка Y-DROP за сезон накриває в агрохолдингу 800–900 га, максимум – 1 тис. гектарів кукурудзи.

«Працюємо тільки в період, коли є достатня кількість вологи в ґрунті, або коли розуміємо, що дощ очікується найближчими днями. Норма внесення азотних добрив загалом у нас не зменшується, але з обладнанням Y-DROP отримали змогу застосовувати їх ефективніше, і, зокрема, в період найбільшої потреби для рослин», – додав фахівець.

Нагадаємо, у компанії «Епіцентр Агро» система прикореневого живлення Y-DROP окупилася за один рік.