Агрономія

ГМ-соєю засіяно 70–80% площ в Україні, – неофіційні дані

ГМ-соєю засіяно 70–80% площ в Україні, – неофіційні дані

За неофіційними даними, в Україні 70–80% площ, відведених під соєві боби, незважаючи на законодавчу заборону, засіяно ГМ-соєю.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник СТОВ «Перемога» (Київська область) Микола Малієнко.

За його словами, спостерігається дивна невідповідність: щоб вирощувати насіння сої, потрібно провести лабораторні аналізи посівного матеріалу на відсутність ГМО, й лише після цього отримати сертифікат. Проте за виробниками, котрі вирощують сою, з боку держави відсутній будь-який контроль.

«Це попри те, що 50% ГМ-сої використовується в Україні. Вона іде і на олію, і на шрот для годівлі худоби. В результаті питання знову ж зводиться до здоров’я нації. Також через засилля ГМ-сої потерпають вітчизняні насіннєві господарства та селекційні установи, – наголосив керівник СТОВ «Перемога». – Наприклад, у нашому господарстві є близько 300 тонн елітного насіння сої, але ми змушені його продавати як товарне зерно. Хоча сорти, які пропонуємо, мають потенціал урожайності до 40 ц/га».

«Негативні наслідки такої тенденції для насінницьких господарств відчутні: протягом останніх двох-трьох років попит на насіння вітчизняних сортів сої наднизький», – додав Микола Малієнко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!