Агрономія
Головне:
Агрономія

На ефективність застосування добрив впливають географічні зміни у ґрунті та кліматичних умовах

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Існуючі географічні зміни у ґрунтовому покриві та кліматичних умовах України зумовлюють відмінності в ефективності застосування добрив залежно від ґрунтово-кліматичних зон.

На цьому наголошують фахівці Jiva NPK на своїй сторінці у Facebook.

Дія мінеральних і органічних добрив на врожай сільськогосподарських культур збільшується з північного заходу на південний схід. Це в першу чергу пов`язано зі змінами в рівні потенційної родючості ґрунтів.

У більшості регіонів країни проявляється або дефіцит тепла при недостатній тривалості вегетаційного періоду, або недостача вологи.

Елементи живлення, що містяться в ґрунтах, перебувають у різних мінеральних і органічних сполуках, і запаси їх зазвичай значно перевищують щорічну потребу рослин. Однак більша частина їх знаходиться у недоступній для рослин формі.

При виборі видів і форм добрив, встановленні норм і способів їх внесення обов`язково враховують вміст рухомих поживних речовин у ґрунтах, їх механічний склад, вміст гумусу, реакцію ґрунтового середовища.

Важливим є визначення вмісту мікроелементів у ґрунті, оскільки недостача одного із них може суттєво знизити врожайність культур, а також їх стійкість до захворювань.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ