Агрономія

ФГ «Аркадія» на Миколаївщині планує збільшити площі під кукурудзою

гібриди кукурудзи

ФГ «Аркадія» на Миколаївщині має намір збільшити площі під кукурудзою. Саме цією культурою в господарстві компенсують скорочення посівних площ під озимими зерновими.

Про це повідомив голова ФГ «Аркадія» Вадим Дробітько у своїй колонці на AgroTimes.

«Навіть у нашій посушливій зоні кукурудза дає стабільний прибуток. А цього року вона навіть рентабельніша за соняшник і зернові. Тому площі під нею скорочувати не плануємо. Навіть навпаки – маємо намір конмпенсувати кукурудзою скорочення посівних площ під озимими зерновими», – зазначив аграрій.

За його словами, їхня собівартість дуже висока за низької ціни на зерно. Оскільки господарство працює в зоні ризикованого землеробства, міндобрива під кукурудзу не вносять. Через дефіцит вологи неможливо використати їхній потенціал, тож це лише марна трата грошей. До того ж, якщо внести добрива в сухий ґрунт, посівам можна нашкодити. І якщо кукурудза без добрив дає хоч якийсь урожай, а ось пшениця та ячмінь без підживлення – справа дуже ризикована, вважає Вадим Дробітько.

«Коли ситуація на ринку добрив стабілізується, а ціна на пшеницю виросте, можливо, я перегляну таке рішення, та нині вважаю його найконструктивнішим», – додав голова господарства.

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня українські аграрії з площі 2,2 млн га (53%) намолотили 13,5 млн тонн кукурудзи за врожайності 60,1 ц/га.