Агрономія

«Епіцентр Агро» засіяв зерновими культурами 160 тис. га

«Епіцентр Агро» засіяв зерновими культурами 160 тис. га

Агрохолдинг «Епіцентр Агро», який входить до групи компаній «Епіцентр», завершив весняну посівну кампанію-2022. В умовах активних воєнних дій українському агрохолдингу вдалося засіяти 160 тис. га зернових у відносно спокійних областях.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Загалом «Епіцентр Агро» налічує п’ять кластерів в різних областях України, а відповідно – у різних кліматичних зонах. Таким чином, згортання посівної відбулось у період з 6 по 10 травня в залежності від кластеру (старт посівної відбувся у період з 5 по 14 квітня). За словами керівниці центрального офісу департаменту з аграрних питань холдингу «Епіцентр Агро» Світлани Нікітюк, усім кластерам холдингу вдалося здійснити посівну згідно з планом. 

Зокрема, було засіяно 140 тис. га зернових: майже 70 тис. га кукурудзи, 66 тис. га соняшнику, 2 тис. га гречки, 1,6 тис. га сої.

Загалом разом з озимою пшеницею (майже 20 тис. га) загальна площа посівів «Епіцентр Агро» становить 160 тис. га. На сьогодні холдинг позитивно оцінює стан посівів озимої пшениці, а саме висоту травостою та густоту стеблестою. Вже здійснено два підживлення посівів азотом, на стадії завершення – планове третє підживлення пшениці. По всій посівній площі пшениці внесено гербіциди та фунгіциди проти хвороб. 

«Аграрна галузь є досить турбулентною, проблеми виникають щороку. І все ж до війни не був готовий ніхто. Бойові дії стали викликом для всієї країни і нашої команди зокрема, – коментує керівниця центрального офісу департаменту з аграрних питань холдингу «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк. – Як і всі учасники агроринку, ми зіткнулися з великою кількістю проблем: нестачею насіння, пального та джерел фінансування, а також бронюванням людей, які залучені на посівну. Втім, ми активізували всі свої внутрішні резерви і працювали 24/7, створивши максимально безпечні умови для команди. У всіх було чітке усвідомлення того, що ціною наших зусиль є продовольча безпека країни і недопущення світового голоду».

Завдяки злагодженій роботі команди «Епіцентр Агро» і проведенню безлічі перемовин, вдалося вирішити всі проблемні питання і здійснити посівну згідно з календарними планами.

На сьогодні перед холдингом стоять нові виклики: складним залишається питання логістики, а відповідно вивозу зерна з елеваторів. Компанія надалі здійснює операційну діяльність, почала займатися питаннями жнив як озимини, так і ярих культур. Також продовжується будівництво елеваторів. 

«Епіцентр Агро» ставить перед собою задачу збільшення робочих місяць та податкових надходжень до бюджету для підтримки громад в такий непростий час. Пам‘ятаємо, що ЗСУ робить все можливе для перемоги на лінії фронту, а весь український бізнес має бути надійним тилом для країни та її економіки», – підсумувала Світлана Нікітюк. 

Нагадаємо, на початку квітня «Епіцентр Агро» почав посівну в безпечних регіонах.