Агрономія
Головне:
Агрономія

Досліджено гербіцид, який не чинить фітотоксичної дії на сою

За даними досліджень Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН України, ефективність контролювання загальної кількості та маси бур’янів в посівах сої наприкінці вегетації культури гербіцидом на основі пропізохлору становила відповідно 86% і 82%.

Про це AgroTimes повідомив провідний науковий співробітник відділу рослинництва та сортовивчення Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААНУ кандидат с.-г. наукРоман Гутянський.

«За гербіцидною ефективністю пропізохлор подібний до ацетохлору. Перевага пропізохлору над ацетохлором полягала в більшій толерантності сої до цього гербіциду, через те, що ми не спостерігали «підпал» молодих рослин культури пропізохлором, коли в перші дні після застосування цих гербіцидів випадали значні опади», – зазначив науковець.

 Крім того, за словами Романа Гутянського, на фоні внесення пропізохлору формувалась більша кількість і маса азотфіксувальних бульбочок на кореневій системі сої, ніж на фоні ацетохлору.

Також за використання пропізохлору виявлено тенденцію до збільшення вмісту білка в насінні сої.

Нагадаємо, «Борівське» на Вінниччині з переходом на no-till менше застосовує гербіцидів. Раніше повідомлялося, як правильно внести страховий гербіцид і не спровокувати фітотоксичність.