Агрономія

Додатковий прибуток: як виростити редис на гідропоніці

Додатковий прибуток: як виростити редис на гідропоніці

У сучасних теплицях розсаду розташовують на гідропонних рухомих стелажах. Після її вирощування системи можна використати для додаткового заробітку на вирощуванні редису.

Для технології підтоплюваної гідропоніки треба обирати гібриди, стійкі до стрілкування, зі швидким ростом, вирівняними яскравими соковитими коренеплодами без присмаку гіркоти, слабко облиствлені, без порожнеч у коренеплоді навіть за переростання.

Після дезінфекції стелажів на них потрібно ставити касети з торфосумішшю вологістю 75-80%. Найчастіше використовують суміш, рекомендовану для розсади томатів та огірків, на основі суміші верхового і низинного торфу (можна з перлітом), пухку, просіяну, яка не містить насіння бур’янів.

Найпопулярнішими касетами для вирощування редису є №49, №54, №64. У кожну чарунку касети слід сіяти по одній насінині редису.

Перше підтоплення рослин можна проводити лише на сьомий день після сівби. Його тривалість становить 30 хвилин, щоб довести вологість торфосуміші до 70%.

Після цього підтоплення проводять кожні три-чотири дні так, щоб вологість торфосуміші лишалася на рівні 70-75%, як і вологість повітря.

Після появи двох-трьох справжніх листків проводять підживлення калійними добривами. Вони мають бути безхлорними (наприклад сульфат калію), доза – 30 г на 10 л води. Раз чи два підживлюють комплексними добривами.

За короткий час вегетації у майже стерильних умовах в зимовий та раньовесняний період проблем зі шкідниками і хворобами у редису немає.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!