Агрономія

Добова кількість опадів у деяких областях перевищувала місячну норму

Добова кількість опадів у деяких областях перевищувала місячну норму

Кінець першої – початок другої декад червня характеризувалися теплою, в окремі дні пахмурною та дощовою погодою. Майже на всій території країни відмічалися зливові дощі, з грозами, а місцями з градом та шквалами. У деяких областях їх добова кількість перевищила місячну норму.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та стану посівів сільгоспкультур.

Середня температура повітря перебувала в межах від 20 до 27°С тепла і була на 2-8°С вище за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 30-32°С, на півдні – до 34°С тепла а поверхня грунту у цей час нагрівалась до 57-63°С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до 12-16°С тепла, на поверхні грунту на висоті 2 см від його поверхні – до 12-15°С. Середня температура ґрунту на глибині 5 см становила 19,3°С.

Дощі у вигляді сильних злив з грозами, а у деяких областях з градом, пройшли на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Одеській області їх кількість становила лише 3 мм, у Київській – 9,2 мм, у Львівській – 21,6 мм, у Дніпропетровській – сума опадів на переважній території становила 6-20 мм (40-135% декадної норми), найбільша їх кількість 21-30 мм (140-200 % декадної норми) випало на півночі, в окремих господарствах добовий максимум опадів становив 31-56 мм.

На півдні та сході області кількість опадів не перевищила 1-5 мм (5-35-% норми). Найбільша кількість опадів спостерігалася у Житомирській області – 50 мм.

Нагадаємо, град подекуди повністю знищив посіви сільгоспкультур.