Агрономія

Як у ФГ «Ятрань» заощаджують на добривах, – досвід

Як у ФГ «Ятрань» заощаджують на добривах, – досвід

За допомогою диференційованого внесення добрив у ФГ «Ятрань» на Кіровоградщині на 40% почали менше вносити фосфору, азоту – на 25%, на деяких культурах – до 30%. Все завдяки тому, що добриво перенесли в смугу.

Про це розповів голова господарства Григорій Войтенко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«На 7 см з обох боків від посівного ложа закладаємо КАС – він близько від насінин, він доступний. Проте все одно треба годувати біоту, тоді мікрофлора ґрунту працюватиме. Нині на наших полях на кожному квадратному метрі можна викопати до 100 черв’яків. Це підтверджує, що ми застосовуємо правильні форми добрив. Бо ж можна для економії вносити найдешевші, наприклад, безводний аміак – найдешевшу форму азоту, але що він робить із мікрофлорою ґрунту? Якщо протягом 2-3 років ми рівняли фосфор, то наступні пару років із метою економії можемо ним дещо знехтувати», – зазначив Григорій Войтенко.

За його словами, як почалася широкомасштабна війна, господарство максимально економило фосфор – відійшли від планової врожайності, працювали згідно з потенціалом землі. Якщо раніше закладали врожайність кукурудзи 11 т/га, то минулі роки – 8,5 т/га.

«Головне в нашій роботі – знати кожне поле: як і де зберігається волога, які запаси хімічних елементів, як те поле продувається навесні, як висушється ґрунт – у цьому перевага фермера перед холдингами. Завдяки цьому я можу дати фору в 10 ц/га на будь-якій культурі холдингу», – додав аграрій.

Нагадаємо, попит аграріїв на азотні добрива у низький сезон зріс на 15-20%.