Агрономія

Град подекуди повністю знищив посіви сільгоспкультур

Град подекуди повністю знищив посіви сільгоспкультур
Фото з Фейсбук-сторінки Михайла Нагорняка, засновника та директора компані "Мнагор"

У першій декаді червня опади спостерігалися майже на всій території – від незначних та невеликих до значних та сильних, коли в деяких районах за добу випала половина місячної норми опадів. В окремих районах (найбільше у північних областях) спостерігалися зливи, які супроводжувались грозою, шквалами, подекуди градом великого діаметру.

Про це повідомляє Укргідрометцентр. 

Град завдав шкоди господарствам – на окремих площах було частково або повністю знищено посіви озимих та ярих культур, кукурудзи, сої та соняшнику, пошкоджені молоді насадження лохини, яблунь та фундука.

У західних та північних областях спостерігалася тепліша звичайного, у східних, центральних та південних областях – дуже тепла (місцями аномально тепла) погода. Середньодобові температури повітря у найжаркіші дні досягали +23..26 °С, на 4-7 °С перевищували норму першої декади червня і були характерні для середини липня. У Херсонській області вже було зафіксовано +35 °С.

Агрометеорологічні умови для росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур упродовж декади були неоднорідними, у північно-західній частині країни – в цілому задовільними, у південно-східній – незадовільними через посилення посухи.

Внаслідок нерівномірного розподілу опадів, які відмічалися переважно у вигляді локальних дощів та злив, на більшій частині території країни запаси вологи у ґрунті переважали недостатні або понизилися до незадовільного рівня. Лише на окремих площах дощі сприяли поповненню вологозапасів, особливо верхніх шарів ґрунту.

Одночасно погодні умови сприяли активізації, розвитку та прояву хвороб і шкідників сільгоспкультур.

Нагадаємо, річна температура повітря в Степу зросла на 0,6°С за останній 21 рік.