Агрономія

Чому розвиваються кореневі гнилі ріпаку

Чому розвиваються кореневі гнилі ріпаку

Причиною кореневих гнилей ріпаку є не лише ґрунтові гриби, а й несприятливі умови розвитку сходів олійної.

Найбільше хвороба розвивається за надлишку вологи, зокрема, в поєднанні з високою температурою або в разі утворення в період сходів на поверхні ґрунту кірки, чи на важких і кислих ґрунтах.

Кореневі гнилі більшою мірою проявляються на загущених посівах, тому збільшення норми висіву насіння не розв’язує проблеми.

Також слід зважити на попередників, адже відомо, що на сої, зерновому горосі, бобах виявлені фузаріозна, афаноміцетна, пітіозна, ризоктоніозна, аскохітозна й інші гнилі, збудники яких також можуть розвиватися й на ріпаку.

Появі кореневих гнилей сприяє й ушкодження ріпаку буряковою цистоуворювальною нематодою.

Специфіка паразитизму збудників кореневих гнилей, їхня здатність уражувати рослини на всіх етапах органогенезу, стрімкий розвиток у тканинах рослин, здатність утворювати за оптимальних умов у величезній кількості репродуктивне спороношення та тривалий час зберігатися в ґрунті ооспорами, хламідоспорами, склероціями створюють значні труднощі в боротьбі із цією хворобою.

Отже, забезпечити захист від кореневих гнилей лише одним агротехнічним або хімічним заходом неможливо. Дуже важливо в комплексі дотримуватись агротехніки вирощування, норми висіву насіння, а у вологі прохолодні роки або на важких ґрунтах протруювати насіння або обирати вже підготовлене насіння.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!