Агрономія
Головне:
Агрономія

Через засуху в деяких областях спостерігається зрідженість посівів озимини

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Тепла погода впродовж двох декад листопада сприяла активній осінній вегетації озимих культур. Стан рослин переважно добрий та задовільний.

Про це повідомляє відділ агрометеорології Укргідрометцентру.

«Із різким зниженням температури повітря на початку третьої декади зимуючі культури припинили активну вегетацію у фазах кущіння, 3-го листка та сходів. На більшості площ Черкаської та окремих площах Одеської області стан рослин незадовільний через засушливі умови осіннього періоду, на окремих площах цих областей сходи не з’явилися зовсім», – ідеться в повідомленні.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав у західних областях знижувалася до 0 °С – плюс 1 °С, на решті території країни – мінус 1-10 °С, що було вище критичних температур вимерзання.

За даними осіннього обстеження,  густота  посівів  сформувалася  у  межах   270-740 рослин на 1 м2, загальна кількість стебел на 1 м2 становила від 550 до 1400, кущистість  сформувалася у межах 1,4-3,3 стебел на одній рослині. Висота рослин на фазу кущіння становила від 12 до 31 см.

Через засуху на багатьох площах Черкаської та в окремих районах Одеської області відмічалася зрідженість посівів озимої пшениці та засихання рослин.

Упродовж листопада відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті за рахунок опадів та завдяки тому, що не було промерзання ґрунту. Втім, у зв’язку із тим, що опадів у листопаді на більшості території випало менше норми, це поповнення було в основному недостатнім, а в багатьох районах південних та центральних областей утримувалася засуха.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!