Агрономія

Агроном поділився ефективною схемою захисту ріпаку

У компанії «Агростем» схема захисту ріпаку восени передбачає внесення проти трача та совок, які в цей час здебільшого шкодять ріпаку, Наповалу в нормі 150 г/ га. Якщо осінь тепла і затяжна, то посіви обробляють повторно.

Про це розповів головний агроном ТОВ «Агростем» Василь Пухальський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Навесні одна з найбільших небезпек для ріпаку – прихованохоботник, з яким у господарстві борються за допомогою інсектициду Децис у нормі 0,15 л/га», – зазначає агроном.

До бакової суміші додають фунгіцид Дерозал – його діюча речовина карбендазим заліковує ранки на рослині та діє профілактично проти пошкодження хворобами. Обробляють посіви, як тільки погода дає можливість зайти в поле.

Наступні дві фунгіцидні обробки мають різні завдання. Так, унесений у фазу бутонізації фунгіцид Тілмор у нормі 0,8 л/га захищає рослину від фомозу, альтернаріозу, склеротиніозу та інших найпоширеніших хвороб ріпаку.

Насамкінець у середині цвітіння для захисту стручків від ураження хворобами застосовують Пропульс у нормі 0,8 л/га, додаючи до бакової суміші ще й Біскайю у нормі 0,4 л/га від квіткоїда.

Нагадаємо, у компанії «Західний Буг» поділилися своєю ефективною системою захисту ріпаку.