Агрономія
Головне:
Агрономія

«Агрокомплекс-98» планує перейти на нову систему внесення добрив

У СТОВ «Агрокомплекс-98», що на Житомирщині, планують застосувати технологію внесення рідких добрив CULTAN на зерновій групі.

Про це розповів агроном господарства Олег Левковський в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Ми придивляємося до технології внесення рідких добрив CULTAN. Я маю книгу професора Карла Зоммера, який із 1970 років розробляє та досліджує цю технологію. Хотів таке в себе зробити на картоплі, навіть обладнання почали закуповувати — аж раптом війна… Нині маємо думки застосувати таку технологію на зерновій групі», — розповів Олег Левковський.

За словами агронома, нині в господарстві фосфор та калій вносять під основний обробіток — волога в цей період є завжди, тож ці елементи зв’язуються з ґрунтом за зимовий період.

Основна проблема минулих років — внести азот, щоб він спрацював, а не лишився лежати мертвим вантажем у сухому верхньому шарі ґрунту. Цього вдавалося досягнути буквально до години розраховуючи, коли можна оптимально внести добриво — в потрібну фазу, за сприятливих погодних умов.

«Нині ми придбали машину з установленою на ній місткістю для добрив, яка дає змогу вносити добрива одночасно з обробітком ґрунту — або поверхнево, або під культиваторну лапу, або в кілька ґрунтових горизонтів. Це дасть змогу вносити добрива глибше, під рядок, щоб корінь тягнувся вниз, шукав і добриво, і воду одночасно», — зазначив агроном.

Нагадаємо, компанія «Агрокомплекс-98» вирівняла урожайність культур на різних полях. Як повідомлялося, завдяки новій технології внесення добрив урожайність кукурудзи в «Кусто Агро» зросла на 20%.

Журнали