Агрономія

Agritechnica-2023 презентує інновації у сфері внесення добрив

Agritechnica-2023 презентує інновації у сфері внесення добрив

Останніми роками інновації та тенденції у сфері внесення добрив були спрямовані в першу чергу на підвищення ефективності, захист навколишнього середовища та ефективне використання ресурсів. Ця тенденція буде висвітлена і на цьогорічній виставці Agritechnica-2023.

Про це інформує пресслужба Німецького сільськогосподарського товариства (DLG).

Дуже нестабільні ринки добрив у недавньому минулому, особливо мінеральних добрив, чітко показали необхідність найбільш ефективного внесення добрив із найменшими втратами поживних речовин. Важливим елементом подальших розробок є інтеграція технологій автоматизації та спрощення роботи та контролю прикладних систем.

Під час внесення міндобрив відцентровими розкидачами на поворотах через різну швидкість в межах робочої ширини виникають надлишково та недостатньо удобрені ділянки в межах поля. На криволінійних межах поля з технічних причин може статися, що добриво вилетить за межі. Цього слід уникати за будь-яких обставин з точки зору захисту води та ресурсів.

Так, на Agritechnica AMAZONE представить опцію програмного забезпечення під назвою CurveControl для розкидачів добрив ZA-TS і ZG-TS найвищого класу, щоб запобігти неправильному внесенню на поворотах. Система вимірює радіус кривої, розраховує радіальні швидкості, що виникають, і необхідне переміщення диска.

Приєднання розкидачів мінеральних добрив до тракторів іноді може бути проблемним. Rauch розробив систему AutoCoupling, щоб зробити зчеплення ще простішим. У цьому випадку два передніх паркувальних ролика мають електричний привід. Акумулятори на агрегаті забезпечують живлення електродвигунів.

За точністю розподілу в межах робочої ширини пневматичні розкидачі добрив є еталоном у внесенні мінеральних добрив. Засмічення в трубках подачі штанги призводять до нерівномірного розподілу, і користувачеві їх часто дуже важко виявити. Завдяки BlockageDetect Rauch розробив рішення, яке дозволяє контролювати застосування за допомогою цифрових камер на елементах штанги та штучного інтелекту. У разі несправності одного або обох випускних колекторів алгоритми штучного інтелекту з розпізнаванням зображень видають тривожне повідомлення через систему керування ISOBUS та інформують користувача.

Обмежений період внесення органічних добрив вимагає високої потужності. Відповідно, збільшення робочої ширини та об’єму було і залишається постійним елементом нових і подальших розробок. Андреас Деммлер оснастив свій розкидач Cultan інжектором зі зіркоподібним колесом шириною 21 метр, щоб збільшити продуктивність. З Fullject X1500 Veenhuis пропонує розширену форму своєї серії X-line з інжектором суспензії шириною 15 метрів. Пристрій також можна використовувати з робочою шириною дев’ять метрів.

Оптимальна підготовка ґрунту до сівби є проблемою проектування зі збільшенням робочої ширини розподільних штанг при внесенні органічних добрив. З підвісною стрілою TSB2 з активним керуванням тиском Samson пропонує можливість активного регулювання тиску підвісних башмаків, щоб мати можливість реагувати на різні типи ґрунту, польові умови або стадії росту.

Нагадаємо, Agritechnica-2023 представить технології для оптимізації використання пестицидів.