Агрономія

Компанія «Агрокомплекс-98» вирівняла урожайність культур на різних полях

Компанія «Агрокомплекс-98» вирівняла урожайність культур на різних полях

Завдяки диференційованому внесенню добрив у СТОВ «Агрокомплекс-98», що на Житомирщині, вдалося вирявняти урожайність культур на різних полях.

Про це розповів агроном господарства Олег Левковський в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Ми працюємо в поліській зоні, з бідними легкими ґрунтами, з підвищеною кислотністю. Кілька років тому ми зробили хімічний аналіз ґрунтів і перейшли на диференційовану систему внесення добрив. Бо побачили: збільшення кількості внесених добрив не призводить до підвищення врожаю вище за певну межу. Дійшли висновку: або не там вносимо, або не те, що треба», – розповів Олег Левковський.

Тепер у компанії по картах вносять основні добрива — фосфор, калій, особливу увагу звернули на магній, сірку, бо з’ясувалося, що в на полях агропідприємства низький уміст цих мезоелементів у ґрунті.

«У результаті  у нас зникли жорсткі провали щодо врожайності. Якщо раніше пшениця на одному полі могла давати по 9 т/га, а на другому по 3 т/га, то останні роки пшениця родить 4–6 т/га на всіх полях», – зауважив агроном.

За його словами, стратегія отримання високого врожаю полягає в наступному: нагодувати рослину з осені, створивши рівномірний агрофон, вчасно посіяти озимину, а по весні скоригувати тільки по сірці й азоту.

Нагадаємо, норма внесення стартових добрив майже не впливає на урожайність кукурудзи. Як повідомлялося, ФГ «Талісман Агро» також переходить на диференційоване внесення добрив.