Агрономія
Головне:
Агрономія

АФ «Ольвія» застосовує технології для накопичення вологи в ґрунті

У господарстві на Запоріжжі застосовують комбіновану технологію обробітку ґрунту, зокрема, проводять агротехнічні заходи залежно від стану поля. Разом з тим проводять операції для накопичення вологи.

Про це AgroTimes розповів директор ТОВ АФ «Ольвія» Анатолій Тиховод.

«Ми використовуємо мінімальний обробіток ґрунту, повного no-till в нас немає. Коли треба – робимо по нульовій, в інший раз – по мінімальній. За необхідності робимо карантинну оранку, щоб знищити злакові бур’яни. Ми не зациклюємось на цьому питанні, дивимось по ситуації. Також вивчаємо й інші способи технології обробітку ґрунту», – зазначає директор господарства.

У господарстві застосовують мінімальний обробіток ґрунту із залишенням рослинних решток, щоб захищати ґрунт від перегрівання і створити конденсацію вологи. Також роблять на зиму глибоке рихлення.

«Глибоке рихлення на зиму робимо щоб волога краще проникала. Втім цього року, там, де не зробили цю операцію, волога не тікала, увібралася в ґрунт, тому що не було інтенсивних опадів», – додає Анатолій Тиховод.

Нагадаємо, щілювання на схилових землях забезпечує накопичення вологи в глибоких шарах ґрунту. Раніше повідомлялося, дані про запаси вологи в ґрунті допоможуть скорегувати підживлення озимини.

Журнали