Агрономія

Дані про запаси вологи в ґрунті допоможуть скорегувати підживлення озимини

Аби отримати максимальний ефект від збалансованої системи внесення міндобрив за вирощування озимих зернових культур у богарних умовах ризикованого землеробства, необхідно під кінець зими мати фактичні дані про запаси вологи в ґрунті. Це дасть змогу скорегувати внесення доз макро- та мікродобрив, у залежності від реальних запасів доступної вологи, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відстежити цю інформацію на посівах озимини доцільно до настання у рослин фази виходу в трубку.

За спостереженнями співробітників Генічеська дослідна станція ДУ ІЗК НААН України, накопичення на кінець ІІІ декади лютого в метровому шарі ґрунту 1000–1200 м³/га для зони Присивашшя є хорошими запасами.

«На жаль, в останні роки все частіше на посівах по непарових попередниках волога проникає в ґрунт лише на глибину 70–80 см (запаси вологи 700–850 м³), а то і 70–55 см (700–550 м³), що змушує аграріїв в «аварійному варіанті» переглядати норми внесення міндобрив в бік зменшення на 15-40% запланованих», – ідеться в повідомленні.

Ухвалюючи рішення щодо зменшення дози застосування міндобрив, за основу беруть витрати вологи на формування 1 тонни зерна пшениці озимої (850–1100 м³) та ячменю озимого (800–900 м³).

Нагадаємо, у посуху кількість ґрунтової вологи варто вимірювати перед сівбою на кожному полі.