Агромаркет

Зрушення у відносинах між США та Китаєм підняли ціни на сою та кукурудзу майже на 2%

Після погрози президента США Дональда Трампа скасувати першу частину торговельної угоди, Китай активізував закупівлю американських сільгосптоварів, завдяки чому ціни на сою та кукурудзу вчора виросли на 1,5-1,9%.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

«У четвер стало відомо, що китайські державні корпорації придбали ще 4 судна сої з США з поставкою у серпні-вересні, завдяки чому обсяг закупівель останніх двох тижнів виріс до 1,5 млн тонн. Крім того, цього тижня Китай придбав 686 тис. тонн кукурудзи, з яких 371 тис. тонн – старого врожаю і 315 тис. тонн – нового», – йдеться в повідомленні.

Останніми місяцями Китай купував бразильську сою, яка якісніша та дешевша, ніж американська, та вже забезпечив 90% поставок на травень-серпень, до початку нового сезону в США. Через це Дональд Трамп звинуватив його в ігноруванні домовленостей по закупівлі американської сільгосппродукції. 

Цього тижня були проведені переговори між представниками США та Китаю щодо питань виконання умов першої фази угоди, на яких було вирішено, що США тимчасово, до 7 серпня 2020 року включно, скасують мито на 146 китайських товарів, а Китай виконає свою частину зобов’язань щодо закупівель. 

При ухваленні рішення влада США задовольнила запити деяких американських компаній про виключення окремих позицій з переліку китайських товарів на суму $200 млрд, та врахувала інші чинники, зокрема, можливість придбати такі товари лише у китайських виробників.

Нагадаємо, у січні 2020 року США та Китай підписали перший пакет документів торгової угоди на $200 млрд.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!