Агромаркет

Зростає негативне сальдо торгівлі сирами

Експорт вітчизняного сиру хоч і виріс минулого місяця, все ж залишається мізерним і вже за обсягом істотно поступається імпорту. Так, у серпні з України вивезли 500 тонн твердого сиру, а ввезли 720 тонн, ще стільки ж завезли «білих» сирів. Крім того, імпорт плавленого сиру виріс до 430 тонн, повідомляє Інфагро.

Разом з тим обсяги реалізації цієї продукції наразі залишаються на рівні минулого року. Не останню роль зіграло рішення виробників відчутно збільшити ціни під осінню торгівлю. Зокрема, у великому опті дистриб’юторам вони пропонують традиційні сири типу «Російський» вже не нижче 150 грн/кг.

«Якщо перевести цю ціну в експортну, то виходить, що потрібно продавати сир по $5 тис./тонна (наразі ціна $4,5 тис./тонна). У той же час у Європі сири Гауда/Едам без проблем можна придбати за $3,5 тис/т. Приклавши трохи зусиль, трейдер або той же дистриб’ютор на вході після розмитнення товару отримує сир по 110 грн/кг. Розрахунок нехитрий, вибір торговців очевидний», – ідеться в повідомленні.

Вартість сировини зросла, але і конкуренція загострилася: з одного боку, значно зріс імпорт недорогих європейських сирів, з іншого – виробники сирних продуктів у поточному році наростили виробництво справжнього, хоч і кормового сиру.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!