Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Зниження прогнозів виробництва в ЄС підтримує ціни на пшеницю

Єврокомісія вкотре знизила прогнози виробництва м’якої пшениці для країн ЄС у 2020 році. Так, у порівнянні з травневими оцінками, прогнози врожаю зменшили на 4,3 млн тонн – до 117,2 млн тонн, що на 13,7 млн тонн поступатиметься показнику 2019 року. Оцінки площ сівби та прогнози врожайності також знижені.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Як зазначається, прогноз експорту м’якої пшениці у 2020/21 МР було зменшено на 1,5 млн тонн – до 25 млн тонн, у порівнянні з 34 млн тонн у 2019/20 МР. Також очікується, що виробництво ячменю в ЄС зменшиться на 100 тис. тонн – до 56,1 млн тонн.

«Ринок французької пшениці у четвер зростав за підтримки спекулятивного підвищення котирувань в Чикаго та слабкого євро. Проте експерти вважають, що подальше зростання обмежить підвищення прогнозів врожаю пшениці в Росії. Крім того, попри песимістичний прогноз Єврокомісії, трейдери сподіваються на покращення врожайності у Франції після опадів червня», – йдеться в повідомленні.

Так, вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 0,25 євро/тонна, до 177,25 євро/тонна, або $198,87/тонна. А на біржі в США продовжують тиснути активне збирання врожаю та зміцнення долара. Втім, липневі ф’ючерси на м’яку пшеницю в Чикаго в четвер виросли завдяки спекулянтам, які закривали короткі позиції.