Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Законопроєкт щодо імпорту пестицидів та агрохімікатів ухвалили в першому читанні

Сьогодні, 2 грудня Верховна Рада України 239 голосами народних депутатів ухвалила у першому читанні законопроєкт № 2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Згідно із пояснювальної записки до законопроєкту, мета документу – усунення колізії правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Зокрема, ухвалений у першому читанні законопроєкт передбачає припинення третього речення частини другої статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» (далі – Закон), яким визначено, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів  є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

Законотворці вважають, що скасування зазначеної вимоги надавати документальне підтвердження державної реєстрації засобів захисту рослин в країні, де вони виробляються, надасть доступ українським сільгосптоваровиробникам фактично до новітніх оригінальних засобів захисту рослин  до державних випробувань та подальшої реєстрації. Такий крок, на їхнє переконання, дозволить аграріям збільшувати врожайність на укріпляти позиції України в рейтингу ведення бізнесу.

Нагадаємо, парламент зробив крок до усунення правових колізій у вимогах до статуту ТОВ та ТДВ.