Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Законодавчо врегулюють дистанційну і надомну роботу

Набув чинності Закон України від 4 лютого 2021 року № 1213-IX, який врегулював  спірні питання про дистанційну й надомну роботу, а також гнучкий графік робочого часу.

Про це AgroTimes повідомила Тетяна Паєнтко керуючий партнер ТОВ «Аудиторська компанія «Міжнародна правова безпека».

«Гнучкий режим допускає відхилення від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо працівник дотримуватиметься встановленої денної, тижневої чи іншої норми тривалості робочого часу на певний обліковий період (тиждень, місяць, квартал, рік тощо)», – зазначила експерт.

Вона додала, що дистанційну роботу Закон класифікує  як таку, що виконується поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Надомну  – як таку, що працівник виконує за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю), необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями власника підприємства, установи, організації.

Незалежно від форми роботи, про яку домовляються адміністрація й працівник, всі працівники мають однакові права.

Нагадаємо, звіт про зайнятість і працевлаштування осіб із інвалідністю доведеться деталізувати.