Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Загальна сума втрат інвестицій становитиме 70–80 млрд гривень, - прогноз

Загальна сума втрат інвестицій сільгосптоваровиробників після відкриття ринку землі становитиме 70–80 млрд гривень.

Таку думку в матеріалі AgroТimes висловив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Олександр Захарчук.

За словами науковця, сучасний стан інвестиційного забезпечення розвитку сільського господарства характеризується низкою негативних явищ. Зокрема, йдеться про нестабільність інвестиційних процесів, пригнічення інвестиційної діяльності у дрібних і середніх виробників. Також він окреслив проблеми з рекапіталізацією виробництва та скороченням робочих місць. «Новим негативним чинником може стати запровадження обігу земель сільгосппризначення, який має запрацювати в Україні з 1 липня 2021 року. Адже сільськогосподарські товаровиробники вже сьогодні дбають про забезпечення своєї діяльності земельними ресурсами розміром не більше 100 га на одну особу», – зауважив Олександр Захарчук.

Згідно із спостереженнями науковця, для створення фермерського господарства з трьох осіб, за мінімальної вартості в 1 тис. дол. за 1 га, аграріям потрібно буде сплатити не менше 300 тис. доларів на одне фермерське господарство.

«За нашими розрахунками, загальна сума втрат інвестицій становитиме 70–80 млрд гривень. Тому частина коштів, які могли б цього року спрямовуватися в інвестування аграрної галузі, можуть бути заморожені», – підсумував Олександр Захарчук.

Раніше ми повідомляли, що поглиблення інвестиційної кризи в агросекторі призупинено. Також ми писали, що трактори, сушарки, сонячні панелі є найбажанішими інвестиціями для фермерів.

Журнали