Агромаркет

За дев’ять місяців оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС досягнув рекордних $7,5 млрд

У січні-вересні поточного року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та ЄС збільшився на 23%, порівняно з аналогіним періодом минулого року, і сягнув рекордного показника – $7,5 млрд.

Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн – Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія. Істотсно зросли обляги взаємної торгівлі аграрною продукцією з Бельгією – на 19%, до $401 млн. При цьому загальне позитивне сальдо торгівлі склало $3,2 млрд.

Сукупна частка цих семи країн складає близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн для України далеко не вичерпаний, наголосив Микола Пугачов.

Як зазначається, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

«У разі збереження існуючих тенденцій Україна за результатами повного 2019 року встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу», – спрогнозував Микола Пугачов.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!