Агромаркет

Китай – найбільший експортер української сільгосппродукції

Питома вага у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за 11 місяців 2021 року припадає на Китай. Вона становила 15,4%.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Другим найкрупнішим імпортером української сільгосппродукції є Індія – 6,5%; далі Нідерланди – 6,4%; Єгипет – 5,9% та Туреччина – 4,8%.

Імпорт сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за вказаний період зріс на 20% до відповідного періоду 2020 року і склав 6,9 млрд дол. США (або 10,5% від загального імпорту товарів в Україну). Найбільшу частку у структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів становили: плоди, горіхи та цедра; риба, ракоподібні та молюски; тютюн та вироби з нього; какао-боби, продукти з нього, шоколад; олії.

У структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів найбільшу питому вагу зайняли: Польща – 10,5%; Німеччина – 6,9%; Італія – 6,9%; Туреччина – 6,1%; Індонезія – 4,3%.

Зовнішньоторговельне сальдо сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів позитивне і склало 17,5 млрд дол. США.

Нагадаємо, експорт агропродукції збільшився на 22%. Також ми писали, що у 2022 році Китай підвищує тарифи на імпорт свинини.