Агромаркет

З початку тижня на елеваторах зростають ціни на кукурудзу

Поточного тижня внутрішній ринок кукурудзи, на якому з початку грудня спостерігався спадний ціновий тренд, почав укріплюватися, повідомляє AgroTimes.

Насамперед цінове зростання спостерігається в портах. Ціни попиту експортерів на кукурудзу в термінах глибоководних портів з початку тижня зросли на 100-200 гривень і наразі становлять 7100-7350 грн/тонна проти 7000-7250 грн/тонна у минулу п’ятницю.  

Зокрема, компанія «Кернел» в портах Чорноморська і Південного сьогодні підвищила закупівельну ціну на зернову до 7350 грн/тонна, тоді як станом на 18 грудня вона складала 7150 грн/тонна. Компанія CORETRADE збільшила ціну закупівлі кукурудзи в Одеському і Південному морпортах  зі 7180 до 7320 грн/тонна.

Подорожчання в портах стимулює ціни на кукурудзу і на лінійних елеваторах, однак здебільшого зернова дорожчає там, де за неї платили найменше. Для прикладу, ГК «Прометей» підвищила  ціну закупівлі кукурудзи на Лебединському елеваторі у Сумської області, де вона була найнижчою серед інших елеваторів групи, з 6600 до 6700 грн/тонна, тоді як максимальні ціни закупівлі в компанії не змінилися.

Подорожчання кукурудзи на внутрішніх базисах закупівлі обумовлене активізацією попиту експортерів напередодні новорічних свят і поточним зростанням світових цін на зернову.