Агромаркет

Європейська бізнес асоціація ініціює розширення переліку вітчизняних товарів сільгоспвиробництва для експорту до Китаю

Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) ініціює спрощення процедур експорту вітчизняного ячменю та розширення переліку сільгоспкультур для експорту до Китаю.

Про це AgroTimes повідомила виконавчий директор комітету олійних та зернових культур Європейської бізнес асоціації Ірина Душник.

«Одним із перспективних напрямів співробітництва з КНР є сільське господарство. Протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення продажів вітчизняної аграрної продукції в Китай, тому вкрай важливо продовжувати підтримку та подальше нарощування обсягів експорту», – зазначила Ірина Душник.

Саме тому, за її словами, фахівці ЄБА звернулись до компетентних державних органів України з ініціативою щодо відкриття ринку КНР для експорту вітчизняних пшениці, сорго, ріпаку, льону, квасолі та гороху, а також щодо спрощення процедур експорту вітчизняного ячменю.

«Відповідно, наші пропозиції були включенні до порядку денного двосторонніх перемовин з китайською стороною, які відбулися наприкінці минулого року», – розповіла експерт.

Наступним кроком у досягненні поставленої цілі, за словами Ірини Душник, є робота над удосконаленням фітосанітарних процедур, що в першу чергу стосується перегляду чинного протоколу, який регулює експорт ячменю з України до КНР, а також підготовкою протоколів для відкриття ринку КНР для експорту вітчизняної сільгосппродукції.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року було підписано два протоколи щодо експорту вітчизняного ріпакового шроту та меду в Китай, а у грудні
Китай надав офіційний дозвіл на імпорт ріпакового шроту з України.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!