Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Сільськогосподарський комітет Європарламенту підтримав еквівалентність для насіння зернових з України

Комітет Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій (AGRI) підтримав визнання еквівалентності для насіння зернових, кукурудзи та сорго з України.

Про це повідомляє прес-служба Насінєвої асоціації України.

Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 22 вересня 2020 року. Результати голосування членів комітету: За – 31,  Проти – 12,  Утрималися – 5.

«Це рішення комітету AGRI відкриває шлях до винесення документу на пленарний розгляд всього Європейського парламенту, який наразі попередньо можна очікувати вже в жовтні, тобто, останній крок, який фіналізує  еквівалентність та дозволяє почати  експорт насіння зернових, кукурудзи та сорго до ЄС», – ідеться в повідомленні.

Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, підтвердила, що, врешті, маємо зелене світло для голосування на сесії Європарламенту і вже остаточного рішення. Після багатьох років процедури Україна може вже незабаром отримати рішення ЄС по еквівалентності насіння.

«Незважаючи на те, що 2020 видався доволі складним роком в багатьох питаннях, розгляд визнання еквівалентності українського насіння в ЄС нарешті зрушив з місця. Взимку почали надходити перші новини, що незабаром європейці розпочнуть рух по законодавчій процедурі – і вже 7 квітня Єврокомісія опублікувала проект рішення. Після чого наше питання успішно пройшло процедуру громадських слухань в ЄС, і ось зараз – розгляд в комітеті», – зазначила Сюзанна Григоренко.

За її словами, до участі в громадських обговореннях долучалися дружні профільні національні асоціації з країн ЄС, разом та за сприяння Європейської насіннєвої асоціації Euroseeds направлялись листи до членів Комітету AGRI Європарламенту із закликом підтримати проєкт надання еквівалентності для насіння. Всі дії координувалися із українськими органами, та, зокрема, Представництвом України при ЄС.

Журнали