Агромаркет

Набув чинності документ щодо визнання в ЄС української сертифікації насіння

Вступило в дію рішення ЄС щодо еквівалентності української системи сертифікації насіння. Відтак, насіння зернових, кукурудзи та сорго з України отримало повноцінний доступ до ринку ЄС.

Про це повідомляє Насіннєва асоціація України на своїй Фейсбук-сторінці.

«Відтепер, завдяки завершенню визнання еквівалентності в ЄС для насіння наступних культур: овес, ячмінь, пшениця, пшениця тверда, жито, тритикале, рис, а також насіння сорго зернового та кукурудзи, в України є можливість здійснювати їх експорт до ЄС» – відзначають у повідомленні.

Як зазначається, Україна пройшла всі етапи процедури ЄС і тепер, по закінченню двадцяти днів з публікації в Офіційному Віснику, остаточно набрало чинності рішення Європейського Парламенту та Ради ЄС від 21 жовтня по наданню еквівалентності насіння з України.

Ним оновлено Рішення Ради ЄС 2003/17/EC від 16 грудня 2002 року. У цьому документі Україну включили до Додатка ІІ, де вона значиться в переліку третіх країн, які визнані ЄС такими, де підтверджена еквівалентність системи сертифікації та виробництва насіння.

Крім того, експорт можливий для сортів, які зареєстровані безпосередньо в країнах ЄС (не лише в Україні), а до насіння, при цьому, дотримано відповідні фітосанітарні  вимоги.

У асоціації додають, що це рішення додає позиції в експортному портфоліо України, ставить виробників і систему сертифікації насіння в Україні на один щабель із ЄС та іншими провідними країнами, а також створює додаткову цінність для українського  АПК.