Агромаркет

Європарламент визнав українську систему сертифікації насіння

Вчора, 7 жовтня відбулося голосування Європарламенту щодо визнання еквівалентності української системи сертифікації насіння. «За» відповідне рішення проголосував 491 депутат, проти – 159, утрималися – 47.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

«Всіх причетних вітаю з рішенням Європарламенту щодо визнання еквівалентності системи сертифікації насіння в Україні, – написала на своїй Фейсбук-сторінці в.о. міністра аграрної політики і продовольства України (2019 рік) Ольга Трофімцева. – Довгий і тернистий шлях з купою непростих перемовин і роботи на всіх рівнях. Це і про євроінтеграцію, і про розширення експортних можливостей і ринків, і про інвестиційні можливості, і про ту саму value added і ланцюги її створення всередині країни».

Як зазначили у Насіннєвій асоціації України, це рішення відкриває шлях для експорту насіння зернових культур, кукурудзи та сорго до ЄС.

«Це дійсно перемога для України та українського насіннєвого сектору в ЄС. Позитивний результат – рішення Європарламенту – ставить насіння з України на одну ланку з Європою й іншими країнами», – прокоментувала виконавчий директор Насіннєвої асоціації Сюзанна Григоренко.