Агромаркет

ЄБРР розгляне можливість надання кредитних ліній для українських аграріїв

ЄБРР розгляне можливість надання кредитних ліній для українських аграріїв

В рамках Пакету допомоги у відповідь на війну ЄБРР оголосив про виділення 2 млрд євро на підтримку стійкості України та допомогу постраждалим країнам.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Планується, що кошти будуть спрямовані на надання кредитних канікул та реструктуризацію, підтримку ліквідності, торговельне фінансування, в тому числі – імпорту пального та підтримку урядових реформ.

«З 24 лютого 2022 року ми вже отримали безпрецедентну допомогу, близько 1.5 млрд євро та 1.6 млрд доларів США кредитів та грантів від міжнародних фінансових організацій, ЄС та урядів іноземних держав», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко, подякувавши міжнародним партнерам за підтримку України.

До 1 квітня в ЄБРР триває голосування щодо призупинення доступу росії та лукашенківської білорусі до ресурсів Банку.

Сторони обговорили можливість реструктуризації діючих спільних з ЄБРР проектів Укрзалізниці та Укренерго і спрямування цих кредитів на екстрену підтримку ліквідності.

На сьогодні одним із пріоритетів для фінансування в Україні є аграрний сектор для підтримки проведення цьогорічної посівної. Міністр фінансів запропонував ЄБРР розглянути можливість надання кредитних ліній для аграріїв.

Водночас, у зв’язку з існуючим попитом з боку аграрної, фармацевтичної та інших промисловостей, Сергій Марченко звернувся до ЄБРР з проханням збільшити ліміт для українських банків за Програмою торговельного фінансування.

Сторони домовились продовжити обговорення подальших напрямків використання кредитної підтримки ЄБРР.

Раніше українські компанії отримали гранти від ЄБРР та ЄС на боротьбу із кліматичними змінами. Також Мінагрополітики та ЄБРР запускають пілотний проєкт з меліорації.