Агромаркет

Українські компанії отримали гранти від ЄБРР та ЄС на боротьбу із кліматичними змінами

Українські компанії отримали гранти від ЄБРР та ЄС на боротьбу із кліматичними змінами

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які прагнуть підвищити стійкість до зміни клімату за допомогою нових підходів.

Про це повідомляє пресслужба ЄБРР.

Шість українських компаній отримали ваучери на кліматичні інновації.

Премія покриває 75% прийнятних витрат (до 50 тис. євро без ПДВ) на новаторські рішення і технології, що впроваджуються цими приватними фірмами для вирішення проблеми зміни клімату.

Зокрема, грант отримала компанія Ekodar Architecture Studio – новатор в області створення енергоефективних та екологічно чистих будівель, заснованих на використанні блоків і плит з конопель.

Також гроші на боротьбу із кліматичними змінами отримав Enzym –  провідний виробник дріжджів в Україні. Фінансування піде на збільшення потужностей біогазового реактора й скорочення кількості стічних вод в процесі виробництва дріжджів.

Грант отримала й Viva Victoria, яка розробляє системи дистанційного керування кліматом для теплиць, які включають віддалений доступ і вентиляцію, опалення, полив, затемнення, освітлення і внесення добрив.

Гроші від ЄБРР підуть й до Лабораторії перспективного реактивного руху, яка завершує розробку повнорозмірного безпілотного літального апарату для внесення пестицидів і добрив з повітря, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Антонов Ан-2.

Нагадаємо, «Укролія» отримає від ЄБРР кредит на 16 млн євро. Також Мінагрополітики та ЄБРР запускають пілотний проєкт з меліорації.