Агромаркет

Мінагрополітики та ЄБРР запускають пілотний проєкт з меліорації

Мінагрополітики ініціює створення Національного проєкту зрошення на Півдні України. У рамках співпраці з ЄБРР Україна запроваджує пілотний проєкт на Одещині.  

Про це повідомляє пресслужба МінАПК за результатами зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка з директором Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Під час зустрічі сторони обговорили впровадження Національного проєкту зрошення на Півдні України. Міністр зазначив, що в Україні налічується 5,48 млн га меліорованих, у тому числі 2,17 млн га зрошуваних і 3,3 млн га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою. У 2019 році фактично поливалось близько 550 тис. га сільськогосподарських угідь. Наразі українські системи зрошення застарілі та зношені, і потребують відновлення, – одними державними дотаціями проблему не подолати.

«Мінагрополітики вже готується до створення державної агенції меліорації, спроможної розвивати цей напрям. Зараз фіналізуємо технічну документацію пілотного проєкту з ЄБРР в Одеській області. Первинно реалізуємо національний проєкт зі зрошення на Півдні, а далі – масштабуємо на всю країну», – зазначив Роман Лещенко.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне зазначив, що бачення впровадження Стратегії проєкту зрошення на Півдні України повністю співпадає з позицією міжнародних партнерів.

Нагадаємо, у південних областях України запустять проект з відновлення зрошення. Раніше ми повідомляли, що зрошення та осушення перейдуть до підпорядкування МінАПК.