Агромаркет

ЄБРР пропагує кращий український досвід боротьби з антибіотикорезистентністю за кордоном

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄББР) включив у свої політики питання щодо моделювання підходів до боротьби з антибіотикорезинстентністю.

На цьому наголосив провідний експерт відділу агробізнесу ЄБРР Василь Говгера.

«Крім того, у соціальних і природоохоронних політиках ЄБРР забезпечив певні вимоги до підприємств – наших клієнтів, зокрема в сфері охорони здоров’я, щодо впровадження кращих міжнародних практик поводження з антибіотиками та їхнім використанням», – додав він.

Приклад Союзу птахівників України і сектору птахівництва – гарний приклад не тільки на рівні України, а й на міжнародному рівні, як можна спільно працювати заради подолання проблеми антибіотикорезистентності, вважає Василь Говгера.

«Ми спільно з ФАО працюємо в рамках наших проєктів технічної допомоги і допомагаємо секторам впровадити такі практики. Враховуючи цей позитивний досвід, ми вирішили розширити проєкт технічної допомоги і включили туди інші сектори. Зараз ми працюємо з асоціацією «Свинарі України» над розробленням такого ж стандарту виробництва м’яса без антибіотиків», – розповів він.

За його словами, не так багато країн, у тому числі розвинених, де існують галузеві стандарти виробництва птиці без антибіотиків та відповідні маркування. Тому банк намагається поширювати цей кращий український досвід за кордоном.

«Що найважливіше – ми вийшли за межі України. Навіть у таких країнах Євросоюзу, як Румунія, Болгарія, ми говоримо про необхідність на рівні асоціацій забезпечувати координацію зусиль та працювати над подоланням проблеми антибіотикорезистентності», – зазначив Василь Говгера.

У контексті пандемії коронавірусу в ЄБРР зауважили, що підприємства, які впроваджують інші стандарти якості, наприклад виробництво птиці без антибіотиків, апріорі вже стають на інший рівень ефективності. Це їм дозволяє стабільніше працювати у непередбачуваних умовах у майбутньому, пояснив експерт.

«Потрібно, щоб до такого стандарту прагнули більше підприємств, щоб вони звертали увагу на те, як вони управляють безпечністю харчових продуктів, як дбають про благополуччя тварин та їхнє здоров’я, який рівень біобезпеки забезпечують», – підкреслив Василь Говгера.