Агромаркет

Винзавод «Масандра» в Криму дозволили приватизувати, але поки що не будуть

Російська влада Криму «станом на сьогодні» не збирається приватизувати винзавод «Масандра», хоча підконтрольний Росії парламент Криму дозволив таку операцію.

Про це повідомляє «Крим.Реалії» з посиланням на пресслужбу підконтрольного Кремлю міністерства майнових і земельних відносин півострова.

«Приватизація підприємства планується шляхом перетворення його на господарське товариство, власником 100% частки якого стане Республіка Крим. Підприємство буде реорганізовано з унітарного в господарське товариство. Таким чином, наразі питання про відчуження майна не розглядається. Акціонування ГУП РК «ПАТ «Масандра» дозволить зберегти висококонкурентний сегмент ринку з виробництва та реалізації харчової спиртовмісної продукції високої якості, а також більш ефективно управляти виробництвом», – повідомила підконтрольна Росії голова міністерства Ганна Анюхіна.

За її словами, реорганізацію проводять «на підставі федерального закону (сусідньої Росії – КР) від 27.12.2019 № 485-ФЗ «Про внесення змін до федерального закону «Про державні та муніципальні унітарні підприємства» і федеральний закон «Про захист конкуренції».

Раніше повідомлялося, що російський парламент Криму 27 травня вніс винзавод «Масандра» в «об’єкти приватизації, що підлягають приватизації шляхом перетворення в господарське товариство».

Раніше повідомлялося, що виноробне підприємство «Масандра» перейшло з російської федеральної власності у власність уряду Криму. Акт прийому-передачі підписали російський міністр сільського господарства півострова Андрій Рюмшин і начальник територіального підрозділу управління справами президента Росії в Криму Олег Подолько.

Кримське підприємство «Масандра» «націоналізували» в 2014 році та оголосили власністю Управління справами президента Росії.