Овочі-Ягоди-Сад

На в’їзді в Крим утворилися затори з вантажівок із зерном та овочами

На в’їзді в Крим утворилися затори з вантажівок із зерном та овочами

На територію окупованого Криму з території новоокупованої Херсонщини масово вивозиться зерно та овочі, які захоплюють окупанти та продають за готівку фермери.

Про це повідомив Геннадій Лагута,  голова Херсонської ОВА під час онлайн брифінгу в УНІАН.

«Йде вивезення продукції на територію Криму. І затори вантажних автомобілів які везуть туди пшеницю, овочі, вже кілометрові на КПВВ «Чонгар», – сказав він. – З Херсонщини вивозиться продукція. І не тільки та, яку грабіжницькі окупант відбирає у фермерів Харсонщини, але й та, що за співробітництвом деяких наших виробників продається за готівкові кошти на територію Криму. Це десятки тисяч тонн зернових, овочів, все те, що продає Херсонщина».

За даними AgroTimes на найбільшому гуртовому ринку «Неждана», що в селі Великі Копані на Херсонщині, рання капуста коштує 4 грн/кг, ранній буряк – 15-17 грн/кг, рання морква – 22-23 грн/кг, рання картопля – 10-20 грн/кг, цвітна капуста – 8 грн/кг, пекінська капуста  – 4-5 грн/кг, рання цибуля – 11 грн/кг, кабачок – 5-8 грн/кг, огірок – 8 грн/кг, суниця садова – 35-45 грн/кг, черешня – 100 грн/кг.

Ціни на овочі на неокупованій частині України до 10 разів вищі. 

Так, на гуртовому ринку «Шувар», що у Львові, рання капуста коштує 40-45 грн/кг, ранній буряк – 55 грн/кг, рання картопля – 25-47 грн/кг, цвітна капуста 35-40 грн/кг, пекінська капуста – 55 грн/кг, кабачок – 40-43 грн/кг, огірок – 48-55 грн/кг, суниця садова – 65-80 грн/кг.

Читайте також: Рашисти вивозять українське зерно до третіх країн