Агромаркет

Внутрішні й експортні ціни на українську пшеницю залишаються стабільними, - експерт

На початку поточного тижня внутрішні ціни на пшеницю в Україні залишаються стабільними і складають 4,600-5150 грн/тонна за продовольчу зернову і 4500-4900 грн/тонна за фураж на первинних елеваторах.

Про це AgroTimes повідомив аналітик зернових ринків Ярослав Левицький.

За його словами, у чорноморських портах ціни попиту на пшеницю, порівняно з минулим тижнем, консолідувались до 5150-5550 грн/тонна.

«Зниження внутрішніх цін на пшеницю, що спостерігалося на початку поточного місяця, припинилося – це насамперед пов’язано зі стабілізацію світових цін, зокрема, на причорноморську зернову. Ажіотажний попит, що спостерігався протягом жовтня, схлинув, і наразі експортні ціни української пшениці перебувають у відносній рівновазі, коригуючись в межах 1 дол. США від крайніх позначок 195-205 $/тонна (FOB)», – зазначив експерт.

Він також повідомив, що на жовтневому піку попиту імпортерів Україна експортувала за місяць майже 3 млн. тонн пшениці, що на 1 млн. тонн більше, ніж у жовтні 2018 року, і взагалі найбільше, ніж будь-коли в цьому місяці  за всі роки.

Загалом, на кінець минулого тижня за кордон з початку сезону відвантажено вже близько 12,5 млн. тонн зернової, а це більше половини її експортного потенціалу. Наразі завдяки доброму врожаю пшеничний експорт суттєво випереджає показники, що фіксувалися в 2018/19 МР, а USDA в останньому, листопадовому звіті, підвищив прогноз обсягу зовнішньої торгівлі зерновою для України на 0,5 млн. тонн – до 20 млн. тонн.

Раніше повідомлялося, як змінилася географія експорту української пшениці. Крім того, згідно з прогнозом, Україна продасть більше пшениці, ніж очікувалось.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!