Агромаркет

Україна продасть більше пшениці, ніж очікувалось, - прогноз

Американські аналітики переглянули свої оцінки світового виробництва та торгівлі пшеницею на 2019/20 маркетинговий рік. Відповідно до листопадового прогнозу USDA, поточного року пшениці в світі буде вироблено 765,55 млн тонн, що на 34,3 млн тонн вище за минулорічний показник.

Рівень світових запасів пшениці було збільшено, в порівнянні з жовтнем поточного року, на 420 тис. тонн – до 288,275 млн тонн зерна. Зазначимо, що напередодні виходу цієї доповіді ринок навпаки виказував думку про зменшення запасів пшениці в світі до 287,8 млн тонн.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, листопадовий прогноз USDA для України скоріше є ведмежим, оскільки, попри збільшення прогнозу експорту української пшениці на 500 тис. тонн. до 20 млн тонн зерна, рівень конкуренція на ринку також суттєво підвищиться.

«З одного боку на українське зерно тиснутиме на ринку російська пшениця, для якої також було збільшено прогноз експорту на 500 тис. тонн, до 34,5 млн тонн, а з іншого –європейська. В листопаді американські аналітики підвищили оцінку виробництва пшениці для країн ЄС на 1 млн тонн – до 153 млн тонн і, як наслідок, прогноз європейського пшеничного експорту також було збільшено на відповідний обсяг – до 29 млн тонн», – зазначила Марія Колесник.

За її словами, скорочення поставок на 500 тис. тонн як для Аргентини так і для Австралії не зможуть надати вагомої підтримки ціноутворенню в Чорноморському регіоні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!